Sosyal Medyada Paylaş
Dolu Dolu Estetik

" Dolu Dolu Estetik İle Güzelliğinize Güzellik Katın "

Power Plate
  Diğer Hizmetlerimiz   Kampanyalarımız   Cilt Bakımında Kampanya HydraFacial 5 Seans 1750 TL Yerine 1000 TL

Power Plate

Power Plate Nedir?

Power Plate, Rus bilimadamları tarafından dizayn edilip NASA tarafından geliştirilip son şekli verilen, spor, fitness, sağlık ve fizik tedavi alanlarında kullanılan, titreşimli bir platform üzerinde yapılan egzersizlerde kasları 3 katı daha fazla çalıştıran bir spor aletidir. Uzaya giden astronotların kas gücünü korumak amacıyla yapılan bir cihaz olan Power Plate, zamanla, fit kalmak ve kasları güçlendirerek hem sıkışmak, hem de kalori yakmak isteyenlerce de kullanlmaya başlanmış.

Power Plate’in verdiği titreşimlerle kas grupları çalışıyor. Power Plate’in titreşimli zeminini step tahtası gibi düşünebilirsiniz. Bu zemin üzerinde yapılan her egzersiz farklı kas gruplarının çalışmasına sebep oluyor. Power Plate üzerindeyken nefes nefese kalmanıza gerek kalmadan pek çok kas grubunuzu çalıştırma imkanı buluyorsunuz. Zira Power Plate’in verdiği titreşim, kaslarınızın daha fazla çalışmasına sebep oluyor. Siz asla yorulmuyorsunuz.

Power Plate Yararları

Power Plate, vücut direnci ve esnekliğini arttırma konusunda oldukça faydalı bir alettir. Bunun yanı sıra, kas gruplarını güçlendiren, kemiklerin güçlenmesine etki eden, bölgesel ağrıları hafifleten, hormonların düzenlenmesine dolaylı etki eden, kan dolaşımını hızlandıran ve düzene sokan, selülitli bölgelerde düzelme sağlayan, eklem bağlarını güçlendiren, kadınlarda kemik erimesi etkilerini azaltan etkileri vardır. Çok fazla efor sarf etmeden, çok fazla spor yapmışçasına kalori harcatması da en belirgin özelliğidir Power Plate’in.

Power Plate Zararları

Power Plate migren atakları olan kişiler, hamile kadınlar, kas rahatsızlıkları olan kişiler, yni doğum yapmış kadınlar, vücudunda çeşitli yaralar olan kişiler tarafından kullanılmamalıdır. Ayrıca titremeden dolayı mide bulantısı, baş ağrısı, sersemleme ve baş dönmesi gibi yan etkileri olabilenPower Plate, stent takılmış kişilerce de kullanılmamalıdır. Beslenme bozukluğu olan kişilerde de yan etki gösterebilir. Power Plate’i kullanacak kişilerin vücutlarının az da olsa spora alışkın olması gerekmektedir. Önce vücut, hafif egzersizlerle ısıtılmalı, kısa bir süre sonra da Power Platekullanımına geçilmelidir.

Power Plate Hareketleri

Squat, Lateral Plank, Tricep, Push up, crunch gibi vücuttaki çeşitli kas gruplarını çalıştıran Power Plate hareketleri vardır.

Copyright © 2017 www.doludoluestetik.com Tüm hakları saklıdır. Avcılar Bilgisayar